Všechno, co potřebujete vědět o DHT

Všechno, co potřebujete vědět o DHT

Ztráta vlasů mužů nebo androgenetická alopecie, je nejčastějším typem vypadávání vlasů u mužů.

Rychlá fakta o dihydrotestosteronu

  • DHT je androgen a pomáhá dát mužům jejich mužské vlastnosti. Miniaturize, a to přispívá ke ztrátě vlasů mužského vzoru.
  • Ošetření, které blokují DHT, může pomoci zabránit vypadávání vlasů.

Co je dht?

dht má mnoho rolí. Kromě produkce vlasů je spojena s benigní hyperplázií prostaty nebo zvětšenou prostatou a rakovinou prostaty. Je to také androgenní hormon. Během vývoje plodu hraje DHT zásadní roli ve vývoji penisu a prostaty. varlata a prostata. Až 10 procent testosteronu je obvykle převedeno na DHT.

DHT je silnější než testosteron. Připojuje se ke stejným místům jako testosteron, ale snadněji. Jakmile je tam, zůstává vázáno na déle.. Vlasy v chrámech a na koruně pomalu ztenčují a nakonec zmizí.

Přesný důvod, proč k tomu dochází, není známo, ale hrají roli genetické, hormonální a environmentální faktory. DHT je považován za hlavního faktoru.

Tři fáze růstu vlasů

Abychom pochopili ztrátu vlasů mužů, musíme pochopit růst vlasů.

Růst vlasů je rozdělen do tří fází: Anagen, Catagen a Telogen:

Anagen je růstová fáze. Vlasy zůstávají v této fázi po dobu 2 až 6 let. Čím déle trvá, tím déle vlasy rostou. Normálně je v této fázi přibližně 80 až 85 procent chloupků na hlavě.

katagen trvá pouze 2 týdny. Umožňuje vlasovému folikulu se obnovit.

telogen je klidová fáze. Folikul leží spící po dobu 1 až 4 měsíců. Normálně mezi 12 a 20 procenty chloupků je v této fázi.

Poté Anagen začíná znovu. Stávající vlasy jsou vytlačeny z pórů novým růstem a přirozeně přístřešky. Anagenová fáze je snížena a telogenová fáze se prodlužuje. , Anagenová fáze se stává tak krátkou, že nové chloupky se ani nepokoukují povrchem kůže. Růst vlasů telogenu je pro pokožku hlavy méně dobře ukotven, což usnadňuje vypadnutí. Nakonec jsou chloupky redukovány na chloupky Vellus, dr.derm jiná spotřeba typ měkkých, lehkých chloupků, které zakrývají kojence a většinou mizí během puberty v reakci na androgeny. , mají příčina-hair-loss & quot; Target = & quot; _blank & quot; rel = & quot; noopener noreferrer " class = & quot; content-link css-1pg8eb5 & quot; Často však vyskytují vypadávání vlasů. A vousy vlasy nemohou růst bez androgenů.

jednotlivci, kteří byli kastrováni nebo kteří mají nedostatek 5-aru, nezažívají plešatost mužského vzoru, ale budou mít také velmi málo vlasů jinde na těle.

Z důvodů, které nejsou dobře pochopeny, je DHT nezbytný pro většinu růstu vlasů, ale je to škodlivé růst hlavy.

dht je Předpokládá se, že se připojí k androgenním receptorům na vlasových folikulech. Prostřednictvím neznámého mechanismu se zdá, že receptory spustí, aby začaly miniaturizovat. Z nelasové pokožky hlavy. Tato kombinace hormonálních a genetických faktorů by mohla vysvětlit, proč někteří lidé pravděpodobně ztratí vlasy.

Proč DHT ovlivňuje lidi různými způsoby? ovlivňuje lidi různým způsobem.

Může to být způsobeno:

  • Zvýšení receptorů DHT na folikulu
  • Větší místní produkce DHT
  • Vyšší citlivost na androgenní receptory
  • Více DHT vyrobených jinde v těle a dochází přes oběh
  • Více cirkulujícího testosteronu, který působí jako předchůdce Pro dht

Je známo, že se DHT váže na receptory folikulů pětkrát více vášnivě než testosteron, ale množství DHT v pokožce hlavy je ve srovnání s Hladiny v prostatě.

5-alfa-reduktáza (5-AR) je enzym, který přeměňuje testosteron na mnohem silnější androgen, dht.

, pokud 5-ar a ar Zvýšení, více testosteronu bude přeměněno na DHT a bude mít větší vypadávání vlasů.

  • Typ 1 se vyskytuje převážně v mazových žlázách, které produkují přirozené mazivo pokožky, Sebum.

Typ 2 je považován za důležitější v procesu vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů mužů může mít negativní dopad na sebeúctu člověka. Abychom to pomohli zmírnit, byla již vyvinuta některá ošetření.

Jedná se o selektivní inhibitor 5-AR typu 2. Předpokládá se, že působí na 5-ar enzym, který se soustředí do vlasových folikulů, aby inhiboval produkci DHT. Efektivní je. Počet chloupků, které byly úspěšně pěstovány na čtvereční palec hlavy po dobu 5 let, však byl 227, zatímco průměrný počet chloupků v čtverečních palec je zhruba 2 200.

finasterid může Být perorálně, v dávce 1 miligramu (mg) každý den. Injekce jsou také možné. Pokud se léčba zastaví, bude vypadávání vlasů pokračovat. )>

U mladších lidí jsou folikuly pufrovány okolní tukovou tkáň pod kůží. Mladistvá pokožka je také lepší při hydrataci. Když se kůže dehydratuje, pokožka hlavy komprimuje folikuly, což způsobuje, že se zmenšují. Schopnost vyrovnávat vlasové folikuly.

Když se folikuly snaží udržet svůj stav, navrhněte někteří vědci, na místě se objeví další enzymatická aktivita. Více testosteronu je přeměněno na DHT, vede k další erozi a větší vypadávání vlasů.. Prozatím je to čekací hra. Pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .

Contents